Ubuntu pro Raspberry Pi

Vaše brána do světa open source

Malé zařízení s obrovskou silou. Komunita Ubuntu a Canonical s hrdostí představují desktop, server a Ubuntu Core pro Raspberry Pi. Ve snaze podpořit kutily, vývojáře, podnikatele, učitele i zapálené nadšence je Ubuntu součástí nadace Raspberry Pi a vám se tak naskýtá možnost využít pro nepřeberné množství projektů cenově velmi dobře dostupnou platformu s obrovskou komunitou, která stojí za jejím úspěchem.

Získat Ubuntu pro Raspberry Pi

Ubuntu + Raspberry Pi

Využijte sílu, jednoduchost a flexibilitu Ubuntu pro Raspberry Pi 3, 4 nebo 5

Abyste se neztratili, začněte se známým prostředím Ubuntu Server. Nebo v případě, že disponujete novějším Raspberry Pi s alespoň 4 GB paměti RAM a 16 GB úložného prostoru, můžete rovněž sáhnout po verzi Desktop.

Raspberry Pi
Raspberry Pi Desktop

Kompletní Ubuntu Desktop

Pracujte, prohlížejte web a vyvíjejte software. Úplný Ubuntu Desktop tak, jak ho znáte z osobních počítačů.

Raspberry Pi disponuje veškerým hardwarem, který Linuxový systém pro standardní uživatelskou práci vyžaduje. Umožní dobrou konektivitu a má také dostatečnou kapacitu pro zpracování operací a grafiky.

Open source

Moderní technologie na dosah prstů

Open source je nový standard softwarové inovace. V cloudu, kontejnerech, internetu věcí, robotice, autonomním řízení vozidel, satelitech. Největší světové firmy staví na open source technologiích a současně je i vylepšují.

Support
IoT deska

Vaše seznámení se s procesory ARM začíná zde

Stejný operační systém, ale naprosto odlišný svět

Raspberry Pi je počítač, založený na architektuře ARM. Stejnou rodinu procesorů využívají rovněž zařízení s Androidem, iOS nebo například nová generace počítačů Mac. Pro uživatele se pocitově nic nemění, ale uvnitř tepe zcela nové, energeticky efektivnější srdce.

Ubuntu 24.04 LTS

Nainstalovat Ubuntu na Raspberry Pi je snadné. Stáhněte si obraz disku, zapište ho na microSD kartu a nabootujte. Zvolte si mezi plnou desktopovou verzí, serverem a Ubuntu Core.

Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat je vydaní s dlouhodobou podporou, která činí 5 let od data vydání 25. 4. 2024.

Stáhnout Desktop (64bit) Stáhnout Server (64bit)

Alternativní obrazy pro další architektury a zařízení

Stáhnout Ubuntu pro Raspberry Pi

Máte zájem o Ubuntu Core?

Ubuntu Core je operační systém primárně určený pro zařízení internetu věcí. Tím, že každé aplikaci poskytuje svůj nezávislý prostor, vyniká svou stabilitou a bezpečností.

Zjistěte o Ubuntu Core více na anglické stránce ubuntu.com